Blog

Jak odnowić drewnianą balustradę?

Balustrady i schody drewniane wciąż cieszą się dużą popularnością. Naturalny materiał ma bardzo dobre właściwości użytkowe oraz tworzy przyjemny klimat w domu. Jednak po wielu latach użytkowania traci swój piękny wygląd, dlatego wymaga renowacji. Sprawdź, jak krok po kroku odnowić barierki, aby na nowo cieszyły oczy.

Impregnacja drewna – czym chronić i malować drewno na zewnątrz?

Właściwe zabezpieczenie drewna może je uchronić przed zniszczeniem oraz pozwoli zachować na długo świetny wygląd. Jest to konieczne, ponieważ ten naturalny materiał nie jest odporny na działanie słońca, wilgoci czy grzybów. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednią impregnację, szczególnie wtedy, gdy podłoga lub inne elementy drewniane znajdują się na zewnątrz. Sprawdź, jak należy to zrobić.

Renowacja listew przypodłogowych

Przymierzasz się do renowacji parkietu? Zadbaj także o to, aby odświeżyć lub wymienić listwy przypodłogowe! Są one nie tylko ozdobą wnętrza i nadają mu niezwykłego stylu! Dodatkowo spełniają w nim funkcję praktyczną. Przy odnawianiu podłogi pamiętaj więc również o nich. Jak się zabrać za nadanie im nowego oblicza? Przeczytaj!

układanie paneli Warszawa

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Czeka Cię układanie parkietu albo jego naprawa? Zastanawiasz się, jakie listwy przypodłogowe będą najlepszym rozwiązaniem? Pomożemy Ci rozwiązać ten dylemat! Dowiedz się więcej na temat rodzajów tych produktów oraz na czym polega ich montaż!

układanie paneli Warszawa

Panele ścienne – nowy trend wnętrzarski

Chcesz zmienić coś w swoim domu ale nie masz pomysłów? Sprawdź nasz artykół o panelach sciennych. Nowy trend na odnowienie i udekorowanie ścian w mieszkaniu. Nasi fachowcy z niezwykłą precyzją położą panele ścienne aby odnowić twoje wnętrze.

cyklinowanie podłóg Warszawa

Jaki wybrać podkład pod panele i parkiet?

Zastanawiasz się, jaki podkład warto wybrać pod parkiet lub panele? Chcesz wiedzieć, która z dostępnych opcji sprawdzi się najlepiej i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? W takim razie przeczytaj koniecznie ten krótki poradnik i zobacz, co na ten temat wskazują specjaliści od układania i renowacji parkietów z Warszawy.

cyklinowanie podłóg Warszawa

Układanie parkietu – jak zaplanować wymianę podłogi?

Przymierzasz się do wymiany podłogi? Chcesz położyć parkiet? Przekonaj się, że jest to dobre rozwiązanie – na lata. Pamiętaj, że nawet jeśli trochę się zniszczy, zawsze możesz wykonać cyklinowanie! Od czego zacząć układanie drewnianych klepek? Przeczytaj!

Naprawa podłóg Warszawa

Naprawa parkietu – możliwości renowacji starej drewnianej podłogi

Od jakiegoś czasu planujesz naprawę starej podłogi, ale… przeraża Cię bałagan, jaki się z tym wiąże? Boisz się nie tylko, że będzie to czasochłonne zajęcie, ale i kosztowna inwestycja? Niekoniecznie musi tak być! Dowiedz się, jak poprawnie cyklinować podłoże i jak później właściwie zabezpieczyć odnowiony parkiet!

cyklinowanie warszawa

Drewno dębowe – właściwości i informacje

Planujesz ułożenie podłogi i zastanawiasz się, czy warto wybrać do tego celu deski dębowe? Chcesz poznać ich walory i właściwości? W takim razie zapraszamy do lektury! Jako specjaliści od cyklinowania z Warszawy mamy szeroką wiedzę na temat różnych gatunków drewna parkieciarskiego. Jesteśmy przekonani, że nasze porady pomogą Ci dobrać materiał, który będzie dla Ciebie źródłem satysfakcji przez wiele lat.

cyklinowanie warszawa

Drewno sosnowe – właściwości i informacje

Chcesz wiedzieć, czym charakteryzuje się drewno sosnowe? Zastanawiasz się, jakie są jego właściwości i czy sprawdzi się ono na Twojej podłodze? Jeżeli nurtują Cię tego rodzaju pytania, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik! Jako doświadczeni specjaliści od cyklinowania z Warszawy wiemy wszystko na temat tego materiału. Jesteśmy przekonani, że uzyskane informacje okażą się dla Ciebie przydatne i pomogą Ci w podjęciu trafnej decyzji.

cyklinowanie warszawa

Rodzaje podłóg przeznaczone do kuchni

Wybór podłogi do kuchni powinien uwzględniać specyfikę tego pomieszczenia, a zwłaszcza panującą tu wilgotność w związku z gotowanymi potrawami oraz ilość różnego rodzaju zabrudzeń, jakie w niej powstają. Pod uwagę warto wziąć także niekontrolowane wycieki, które zdarzają się dość często oraz to, że woda czy inne płyny czasami trafiają na podłogę w czasie przygotowywanych posiłków. Wszystkie elementy wyposażenia kuchennego wnętrza powinny więc cechować się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na powstającą parę wodną. Okap nad kuchenką nie jest w stanie jej całkowicie wchłonąć. Dlatego przy dopasowywaniu rodzaju podłoża w kuchni trzeba pamiętać o tym, że musi ono przetrwać panujące tu warunki.

cyklinowanie warszawa

Klasy ścieralności paneli podłogowych

Decydując się na zakup paneli podłogowych, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przy ich wyborze liczy się wiele kwestii, jeśli chcą Państwo korzystać z nich jak najdłużej. Pierwszą jest materiał, z jakiego są wykonane. Jeżeli są laminowane, to docelowo nie nadają się do cyklinowania – zniszczone trzeba wymienić. Natomiast panele drewniane wielowarstwowe ze względu na znajdującą się na wierzchu kilkumilimetrową warstwę drewna można poddać temu procesowi.

cyklinowanie warszawa

Cyklinowanie podłóg, parkietu – wyjaśniamy

Naturalny, drewniany parkiet stanowi ponadczasowe, eleganckie wykończenie każdej powierzchni. Aby jednak cieszyć się spektakularnym efektem i doskonałą trwałością posadzki, trzeba zadbać o cyklinowanie podłóg. Powinno ono zostać wykonane w sposób zgodny ze sztuką. Najlepiej do tej wymagającej pracy zatrudnić fachowców. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednim sprzętem, wiedzą i umiejętnościami, możesz spróbować przeprowadzić odnawianie parkietu samodzielnie. Jak wykonać je krok po kroku? Zobacz!

cyklinowanie cechy parkieciarza dobrego

Cyklinowanie parkietu – czym cechuje się dobry parkieciarz?

Montaż i cyklinowanie podłogi to zadanie dla specjalisty. Chcąc cieszyć się pięknym, naturalnym, odpornym na trudy użytkowania wykończeniem desek lub parkietu, warto powierzyć pracę doświadczonemu wykonawcy. Jak znaleźć fachowca, po którym nie trzeba nic poprawiać? Jaki jest koszt cyklinowania podłogi przez doświadczonego parkieciarza? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące drewnianych posadzek, nasz artykuł jest dla Ciebie! Sprawdź!

cyklinowanie szerokosc desek warszawa

Wpływ szerokości desek podłogowych na proporcje przestrzeni

Podczas wyboru desek podłogowych musisz wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Ważny jest nie tylko wygląd oraz trwałość danego gatunku drewna. Znaczenie ma również ogólny efekt przestrzenny, a ten determinuje szerokość desek drewnianych. Wyjaśniamy, jak poszczególne rozmiary wpływają na estetykę wnętrz. Które najlepiej nadają się do małych, a jakie do większych pomieszczeń? Sprawdź to w naszym artykule!

cyklinowanie warszawa renowacja

Czym i jak zadbać o parkiet?

Wystarczy kilka kroków, aby zadbać o drewniany parkiet. Jego czyszczenie polega przede wszystkim na zastosowaniu urządzeń z miękkim włosiem, które nie pozostawią zarysowań na powierzchni. Do sprzątania przydadzą się również płyny i pasty przeznaczone do podłóg z drewna. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zadbać o parkiet, aby cieszyć się jego pięknem przez długie lata. Sprawdź, czego unikać i kiedy warto przeprowadzić cyklinowanie.

cyklinowanie podłogi czas

Jak zadbać o drewniane schody?

Zastanawiasz się, w jaki sposób należy dbać o drewniane schody? Chcesz wiedzieć, czym powinieneś się kierować, dobierając metodę ich renowacji? W takim razie przeczytaj nasz krótki poradnik. Jesteśmy pewni, że dzięki zawartym w nim informacjom łatwo poradzisz sobie z tym zadaniem i sprawisz, że Twoje schody na długo zachowają atrakcyjny wygląd.

renowacja schodow

Czym pielęgnować schody? Porównanie sposobów renowacji

Masz w domu drewniane schody i zamierzasz przeprowadzić ich renowację? Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć odświeżone deski i których środków warto użyć do tego celu? W takim razie zapraszamy do lektury. Jako fachowcy od cyklinowania z Warszawy, mamy bogate doświadczenie w dziedzinie odnawiania drewna. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym poradom łatwo poradzisz sobie z odświeżeniem i zabezpieczeniem schodów.

panele czy parkiet

Parkiet czy panele podłogowe?

Stoisz przed wyborem podłogi i masz dylemat, na który rodzaj się zdecydować? Jakie zalety ma parkiet, a czym wyróżniają się panele? Czy koszt ich położenia jest podobny? Który rodzaj podłoża jest trwalszy i można odnowić go przez cyklinowanie? Dowiedz się, czym różnią się obie propozycje i na co zwrócić uwagę przy tych materiałach wykończeniowych!

cyklinowanie podłogi czas

Ile czasu zajmuje cyklinowanie podłogi?

Chcesz dłużej cieszyć się pięknie wyglądającą podłogą z drewna? Nie musisz jej zrywać i zakładać paneli lub winylu. Wystarczy, że raz na kilka lat zdecydujesz się na cyklinowanie. Dzięki takiej renowacji uzyskasz elegancki parkiet. Na czym polega ten proces i jak długo trwa? Jak się do niego przygotować? Przeczytaj nasz artykuł!

Wzory parkietów

Wzory parkietów – jaki wybrać?

Drewniana podłoga od lat stanowi synonim luksusu oraz elegancji. Warto pamiętać, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu deszczułek parkietu można otrzymać bardzo interesujące wzory. Co ważne, elementy, które wejdą w skład takiej mozaiki, wcale nie muszą być tej samej długości. Łączenie wariantów o różnych formatach to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej i stylowej podłogi. Jeśli zastanawiasz się, jakie opcje masz do wyboru i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury.

Surowe i gotowe parkiety

Parkiety surowe i gotowe – podział parkietów

Zastanawiasz się nad ułożeniem parkietu? Chcesz dowiedzieć się, jakie są jego odmiany oraz z których gatunków drewna się go wykonuje? W takim razie zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

konserwacja podłogi olejowanej

Konserwacja parkietu – podłoga olejowana

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem podłogi olejowanej, powinieneś odpowiednio o nią zadbać. Co jest ważne przy jej konserwacji? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Jak poradzić sobie z regularnym czyszczeniem podłoża i kiedy przeprowadzić cyklinowanie parkietu? Przeczytaj kilka najważniejszych wskazówek!

Biały parkiet

Biały parkiet – malowanie parkietu

W jaki sposób – poza tradycyjnym cyklinowaniem – możesz jeszcze odświeżyć parkiet? Co zrobić, kiedy znajdują się w nim ubytki i szpary pomiędzy klepkami albo nosi on ślady zostawione przez domowe zwierzęta? Zamiast zrywać całe podłoże i narażać się na duże koszty związane z demontażem subitu, wylaniem masy samopoziomującej i ułożeniem nowej podłogi, masz jeszcze jedną opcję do wyboru. Jest nią pomalowanie parkietu na biało. Jak zabrać się za tę czynność i co będzie potrzebne do jej wykonania? Odpowiadamy poniżej. Sprawdź!

parkiet barwiony

Parkiet barwiony – najważniejsze informacje

Zamierzasz wycyklinować i odświeżyć parkiet? Zastanawiasz się, w jaki sposób zmienić jego kolor? Jaką bejcę należy wybrać i o czym pamiętać przy jej nakładaniu? Jeśli masz tego typu pytania, zapraszamy do lektury. Dzięki poradom naszych ekspertów z Warszawy z pewnością osiągniesz sukces.

bejca do parkietu

Bejca do parkietu – najważniejsze informacje pod kątem cyklinowania

Chcesz wiedzieć, czym jest bejca do parkietu? Zastanawiasz się, w jaki sposób się ją stosuje? W takim razie zapraszamy do lektury. Jako specjaliści od cyklinowania i odnawiania podłóg w Warszawie, chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

parkiet barwiony

Parkiet barwiony – zmiana koloru drewnianego parkietu

Jedną z istotniejszych zalet drewnianych parkietów jest to, że możliwa jest ich wielokrotna renowacja, wraz ze zmianą wykończenia i barwy. W ten sposób można przez lata cieszyć się podłogą wysokiej jakości, bez obaw o znudzenie jedną aranżacją. Jednakże, dla osób bez odpowiedniego doświadczenia, samodzielna zmiana koloru parkietu raczej okaże się zbyt trudna. Oczywiście, w Internecie można znaleźć wiele porad, jak ją przeprowadzić, nie wszystkie jednak są godne polecenia.

lakiery do parkietu

Masy i wylewki samopoziomujące – jaki mają wpływ podczas cyklinowania parkietu

W celu skutecznego wyrównania podłoża pod parkiet, panele, wykładzinę czy kafelki stosuje się masy lub wylewki samopoziomujące. Są one bardzo łatwe w użyciu – rozlane po powierzchni, pokrywają ją jednolitą warstwą o wysokości od 1 do 20 mm. Na rynku dostępne są produkty o różnych parametrach, dostosowane do natężenia ruchu w pomieszczeniu i właściwości podłogi.

lakiery do parkietu

Lakiery do parkietu – czym się kierować przy wyborze?

Do zabezpieczenia desek podłogowych, świetnie nadadzą się lakiery do parkietów. Dzielą się one na 2 podstawowe grupy: rozpuszczalnikowe oraz wodorozcieńczalne. Każda z nich ma istotne zalety, a także pewne mankamenty, z którymi warto się zapoznać. Oczywiście, przed przeprowadzeniem lakierowania, konieczne jest cyklinowanie parkietu. Najsprawniej wykonają je fachowcy z firmy Cyklin-Perfekt, których rejonem działania jest Warszawa i okolice.

oleje do parkietu

Oleje do parkietu – optymalna ochrona drewna

Drewniane podłogi będą odporne na uszkodzenia, jeżeli zostaną właściwie zakonserwowane. Warto w tym celu zastosować oleje do parkietu. Zabezpieczona w ten sposób nawierzchnia będzie nie tylko niepodatna na zużycie i uszkodzenia mechaniczne, ale również uczyni wnętrze eleganckim i przytulnym. Olejowanie można zlecić wykwalifikowanej firmie bądź przeprowadzić samodzielnie. Aby zrobić to prawidłowo, należy pamiętać o kilku zasadach.

parkiet-ogrzewanie-podlogowe

Woski do drewna – najważniejsze informacje o woskach pod kątem cyklinowania parkietu

Woskowanie to jedna z wielu technik impregnacji i pielęgnacji drewna. Dobór odpowiedniego wosku do elementów drewnianych w znaczący sposób wpływa na:

parkiet-ogrzewanie-podlogowe

Kleje do parkietów – najważniejsze informacje pod kątem rodzaju parkietów

Najważniejszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego kleju do parkietu to rodzaj samego parkietu oraz powierzchnia, do jakiej będziemy go przyklejać. Istnieją trzy główne rodzaje klejów do parkietów i są to: dyspersyjne, poliuretanowe oraz silanowe.

parkiet-ogrzewanie-podlogowe

Papier ścierny – najważniejsze informacje pod kątem cyklinowania parkietu

Pozbywanie się starych warstw różnych preparatów z drewnianego parkietu może zostać wykonane skutecznie za pomocą papieru ściernego.

parkiet-ogrzewanie-podlogowe

Parkiet na ogrzewaniu podłogowym – czy jest to możliwe?

Wbrew obiegowej opinii, te dwa elementy wcale się wzajemnie nie wykluczają. Przeciwnie – posiadając ogrzewanie podłogowe, możesz zdecydować się na ułożenie parkietu. Aby jednak całość funkcjonowała sprawnie, deski muszą spełniać kilka warunków i być regularnie cyklinowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – zapraszamy do lektury. Dzięki naszym poradom stworzysz estetyczne i funkcjonalne wnętrze, a ułożony w nim parkiet będzie Ci służyć przez wiele lat.

cyklinowanie-podlog-warszawa

Dlaczego warto wykonać cyklinowanie podłogi?

Drewno jest wyjątkowym materiałem. Wykonane z niego podłogi potrafią przetrwać bardzo długo w niezmienionym stanie, pod warunkiem jednak, że będą odpowiednio pielęgnowane i cyklinowane. Jeśli Ty również posiadasz parkiet lub deski i chciałbyś przywrócić im pierwotny wygląd oraz sprawić, by służyły Ci przez wiele kolejnych lat, powinieneś co pewien czas poddawać je profesjonalnej renowacji. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Pielęgnacja drewnianej podłogi

Regularnie czyszczona i konserwowana drewniana podłoga potrafi zachować swój naturalny wygląd przez bardzo długi czas. Pielęgnacja posadzki powinna odbywać jak najczęściej przy użyciu specjalnych środków czystości. Jednak po wielu latach użytkowania parkiet traci elegancki wygląd i należy go odświeżyć poprzez cyklinowanie. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak należy prawidłowo czyścić drewnianą podłogę, aby nie naruszyć warstwy zabezpieczającej i jednocześnie usunąć wszelkie zabrudzenia. Sprawdź koniecznie!

Ile kosztuje cyklinowanie starej drewnianej podłogi?

Stara, drewniana podłoga może odzyskać swój dawny styl i blask. W tym celu należy przeprowadzić cyklinowanie parkietu, które polega na usunięciu zniszczonej warstwy materiału oraz wypolerowaniu powierzchni. Następnie na oczyszczone deski nanoszona jest powłoka zabezpieczająca w postaci lakieru lub oleju. Po zakończeniu operacji podłoga wygląda jak nowa, błyszczy i cieszy wzrok domowników oraz gości. Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu i sprawdź, ile kosztuje cyklinowanie starej posadzki!

Facebook
Facebook
Facebook