Ile kosztuje cyklinowanie starej drewnianej podłogi?

Stara, drewniana podłoga może odzyskać swój dawny styl i blask. W tym celu należy przeprowadzić cyklinowanie parkietu, które polega na usunięciu zniszczonej warstwy materiału oraz wypolerowaniu powierzchni. Następnie na oczyszczone deski nanoszona jest powłoka zabezpieczająca w postaci lakieru lub oleju. Po zakończeniu operacji podłoga wygląda jak nowa, błyszczy i cieszy wzrok domowników oraz gości. Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu i sprawdź, ile kosztuje cyklinowanie starej posadzki!

Kiedy należy przeprowadzić cyklinowanie podłogi?

Prawidłowo ułożona podłoga z drewna zachowuje swoje walory nawet przez kilkadziesiąt lat. Niestety w trakcie użytkowania narażona jest na uszkodzenia, które przyjmują postać rys, trwałych plam czy drobnych pęknięć. Dlatego po pewnym czasie parkiet nie wygląda już tak elegancko, jak tuż po zamontowaniu i trzeba go odnowić. Przyjmuje się, że posadzkę z drewna należy wycyklinować mniej więcej raz na dziesięć lat. Oczywiście, jeśli podłoga jest mocno eksploatowana i dodatkowo została wykonana z miękkiego materiału, zabieg ten należy przeprowadzać częściej.

Jaki jest koszt cyklinowania drewnianej podłogi?

Finalny koszt usługi zależy przede wszystkim od:

  • lokalizacji, w której ma być wykonane zlecenie,
  • rodzaju drewnianej podłogi.

Należy liczyć się z tym, że w większych miastach takich jak: Warszawa, Gdańsk czy Poznań cyklinowanie parkietu może być nawet o kilkanaście procent droższe niż w mniejszych miejscowościach. Jest to m.in. związane z rosnącym popytem na usługi budowlane w dużych aglomeracjach oraz z odpowiednio wyższym wynagrodzeniem za pracę.

Wpływ na stawki za cyklinowanie ma też rodzaj parkietu. Na ogół przyjmuje się, że im bardziej skomplikowany wzór drewnianej podłogi, tym wyższa cena usługi. Lakierowane lub olejowane mozaiki fachowiec wycyklinuje za około 30-35 zł za m2. Z kolei za obróbkę parkietu tzw. mijanki należy liczyć się z wydatkiem około 20-25 zł za m2.

Kilka złotych mniej kosztuje cyklinowanie zwykłych, niepolakierowanych desek. Jeśli jednak drewno zostało pomalowane farbą olejną, to wtedy koszt usługi jest już znacznie wyższy i może dochodzić nawet do 55 zł za m2.

Podane ceny dotyczą cyklinowania zwykłą maszyną, która niestety pozostawia dużo pyłu. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi szlifowania bezpyłowego. Jest ono nieznacznie droższe, ale nie brudzi mieszkania tak, jak obróbka drewna przy użyciu klasycznego urządzenia.

Impregnacja drewnianej podłogi

Po zakończeniu cyklinowania podłogę należy jeszcze zabezpieczyć odpowiednim preparatem. Najczęściej do tego celu stosuje się lakier, olej do drewna lub farbę. Wybór odpowiedniego środka chemicznego przekłada się na ostateczny koszt usługi. W miejscach często uczęszczanych, np. w salonie zaleca się impregnację lakierem, który tworzy cienką, ale jednocześnie twardą, odporną na ścieranie i uszkodzenia warstwę.

Czy można samemu wycyklinować podłogę?

Szlifowanie podłogi przy użyciu cykliniarki wymaga dużej wprawy, dlatego nie zaleca się, aby czynność tę wykonywała osoba bez doświadczenia w tego typu pracach. Istnieje bowiem duże ryzyko, że w trakcie polerowania powstaną nierówności lub zniszczenia, które trudno będzie później zamaskować. Dlatego znacznie lepiej, aby cyklinowanie zostało wykonane przez fachową ekipę profesjonalistów.

Profesjonalna renowacja podłogi w Warszawie

Jeśli masz zniszczony parkiet i chcesz go odnowić, to koniecznie sprawdź naszą ofertę. Do cyklinowania używamy tylko nowoczesnych, bezpyłowych maszyn, które charakteryzują się najwyższą dokładnością szlifowania. Dzięki temu parkiet jest idealnie gładki i po wypolerowaniu można go polakierować lub zaimpregnować olejem. Nasze usługi świadczymy przede wszystkim w Warszawie oraz innych miejscowościach na Mazowszu. Zapewniamy nie tylko najwyższą jakość wykonania, ale również bardzo konkurencyjne ceny. Koszt cyklinowania bezpyłowego zaczyna się już od 15 zł za m2. Ostateczna cena zależy od stopnia zniszczenia parkietu oraz metrażu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jaki jest dokładny koszt usługi.