23 marca 2021

Wzory parkietów – jaki wybrać?

2

Drewniana podłoga od lat stanowi synonim luksusu oraz elegancji. Warto pamiętać, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu deszczułek parkietu można otrzymać bardzo interesujące wzory. Co ważne, elementy, które wejdą w skład takiej mozaiki, wcale nie muszą być tej samej długości. Łączenie wariantów o różnych formatach to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej i stylowej podłogi. Jeśli zastanawiasz się, jakie opcje masz do wyboru i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze wzory

Do najczęściej wybieranych sposobów układania parkietów należą:

Jak montuje się parkiety?

Ułożenie tego rodzaju podłogi może wydawać się nieco pracochłonne, jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Weź też pod uwagę, że jeśli wybierzesz produkt o odpowiedniej grubości, będziesz mógł okresowo go cyklinować, przywracając mu pierwotny wygląd. Eliminuje to konieczność wymiany podłoża.

Przed ułożeniem parkietu należy zadbać o to, by powierzchnia była równa. W tym celu warto wykonać szlifowanie albo wylewkę. Potem wystarczy wybrać odpowiedni wzór, a następnie zdać się na umiejętności oraz wiedzę profesjonalistów.

Postaw na doświadczenie

Pamiętaj, że drewno to naturalny materiał, a jego łączenie wymaga sporej precyzji oraz cierpliwości. Jeśli szukasz firmy, która poradzi sobie z tym zadaniem, sprawdź naszą ofertę. Bazując na naszym doświadczeniu oraz specjalistycznych produktach, stworzymy dla Ciebie podłogę marzeń – taką, która będzie Ci służyć przez wiele lat, stanowiąc prawdziwą ozdobę Twojego domu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Facebook
Facebook
Facebook