16 lutego 2021

Parkiet barwiony – najważniejsze informacje

2

Zamierzasz wycyklinować i odświeżyć parkiet? Zastanawiasz się, w jaki sposób zmienić jego kolor? Jaką bejcę należy wybrać i o czym pamiętać przy jej nakładaniu? Jeśli masz tego typu pytania, zapraszamy do lektury. Dzięki poradom naszych ekspertów z Warszawy z pewnością osiągniesz sukces.

Od czego zacząć?

Podczas odświeżania desek bardzo ważna jest precyzja oraz zachowanie odpowiedniej kolejności prac. Dzięki temu zyskasz pewność, że preparaty zostaną dobrze wchłonięte przez drewno, a podłoga będzie nie tylko piękna, ale też odpowiednio zabezpieczona.

Jaki produkt wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od efektu, jaki zamierzasz osiągnąć. Pamiętaj, że po cyklinowaniu parkiet jest niczym czysta karta – Twoją rolą jest nadanie mu odpowiedniego wyglądu. Jakiego? Wspomóż się poniższą tabelą.

Zestawienie rodzaju lakieru z efektem

Rodzaj produktuEfekt
lakier barwny plus zabezpieczającyzmiana koloru zgodnie z paletą barw produktów
lakier podkładowywybielone deski o strukturze surowego drewna
lakier typu traffictrwała, odporna na ścieranie warstwa

Odmień wygląd podłogi

Dzięki cyklinowaniu i nałożeniu odpowiednich preparatów możesz zmienić prezencję parkietu, co wpłynie na aranżację pomieszczenia, nadając mu nowy, modny wygląd. Powyższe porady pomogą Ci łatwo uporać się z tym zadaniem. Stosując się do nich, Twój wysiłek przyniesie trwałe i spektakularne efekty.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Facebook
Facebook
Facebook