Układanie parkietu Warszawa

ukladanie parkietu warszawa

Ostateczny efekt pracy parkieciarza to tworzące jednolitą powierzchnię, doskonale ułożone i dopasowane deski. W niejednej koncepcji wystroju drewniana podłoga stanowi kluczowy element, odpowiadający za żywą i przytulną atmosferę we wnętrzu. Stworzenie idealnej płaszczyzny bez szczelin i nierówności to zadanie dla doświadczonych fachowców, którzy tej sztuki uczyli się pod okiem prawdziwych rzemieślników. Układanie parkietów w Warszawie i województwie mazowieckim to domena pracowników Cyklin-Perfekt, specjalizujących się w podtrzymywaniu tradycji solidnego montażu i znajomości jego rozlicznych zasad.

Przy układaniu parkietu bardzo ważne jest, by każdy ruch był wykonany z chirurgiczną precyzją, ponieważ najmniejszy pozornie błąd może doprowadzić do uszkodzenia posadzki, klepki,deski itd. Montaż kolejnych elementów wymaga dokładnego dopasowania na łączeniach, bez użycia nadmiernej siły i gwałtownych ruchów. Jednak zanim położymy pierwszy moduł, powinniśmy starannie przygotować odpowiednie podłoże. Na samym wstępie trzeba ocenić stan danej posadzki dokonując pomiaru wilgotności podłogi drewnianej. Jeśli zlekceważy się ten etap, może się później okazać, że podłoga pod wpływem nadmiaru wilgoci ulega wypaczeniu i deformacji. Podkład parkietowy powinien zawsze spełniać normy związane z wytrzymałością, równością, brakiem pęknięć, wilgotności oraz twardości. Układanie parkietu zaczyna się na długo przed położeniem pierwszej klepki, a znajomość każdego etapu tworzenia konstrukcji zagwarantuje właściwy efekt. To ważne, ponieważ po zakończeniu prac nie można wykonać już żadnej korekty.

Zabierając się do realizacji zadania, należy mieć na uwadze, parkiet zawsze należy układać na stabilnym podłożu. Drewno nie powinno się również znaleźć na podłodze pomieszczenia, w którym podłoże ma powyżej 2 proc. wilgotności. Dlatego układanie parkietu, którego cena zależy od znajomości skutków działania tak wielu czynników, powierzamy fachowcom znającym się na swojej pracy.

Układanie parkietów na dwa sposoby…

Można wyróżnić dwa rodzaje kładzenia parkietów: przyklejany oraz zestawiany. Obie te techniki stosujemy przy wykonywaniu zleceń układania podłogi drewnianej.

Parkiet przyklejany

Parkiet przyklejany zawsze układa się od środka pokoju. Klejem przeważnie pokrywa się powierzchnie 1m2, następnie układa się płytki dobijając je drewnianym lub gumowym młotkiem. Na brzegach pomieszczenia powinny się znaleźć szczeliny dylatacyjne. Nasi specjaliści przestrzegają wszystkich norm odpowiadających za układanie parkietu przyklejanego zgodnie z zasadami.

Parkiet zestawiany

W przypadku parkietu zestawianego układanie podłogi drewnianej rozpoczyna się od ułożenia na posadzce folii paroizolacyjnej. W przeciwieństwie do parkietu przyklejanego, tutaj pracę zawsze należy zacząć od rogu pomieszczenia. W całym tym procesie mogą pojawić się również niewielkie odchyłki, ale jeżeli nie są one znaczące, to wszystko jest w normie. Łączenie płytek odbywa się przy użyciu drewnianego młotka. Szczelinę dylatacyjną możemy zamaskować listwą wykończeniową. Świeżo położona podłoga drewniana powinna sobie w spokoju postać około 8 dni.

Prawidłowo ułożony parkiet rozpoznajemy po jednolitej płaszczyźnie i  precyzyjnych łączeniach. Zatrudnienie ekipy specjalistów to warunek konieczny do uzyskania perfekcyjnej podłogi. Dlatego kryterium wyboru firmy do współpracy nie powinna być jedynie cena, ale przede wszystkim bogata lista zrealizowanych zleceń.