Cyklin-Perfekt z Warszawy swoja działalność skupia także wokół lakierowania, woskowania i olejowania podłóg. Poniższy artykuł przybliża nasze metody pracy z parkietem.

Nasza działalność skupia się wokół woj. mazowieckiego.

Lakierowanie parkietów i podłóg drewnianych

Do lakierowania parkietu używamy specjalnego środka lakierującego. Powinien on być indywidualnie dopasowany do każdego pomieszczenia z osobna. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ należy zastosować inny rodzaj lakieru, gdy w domu są zwierzęta, inny w we wnętrzu, w którym panuje duży ruch, a inny w pomieszczeniach, gdzie podłoga ma częsty kontakt z wodą.

Dostępnych jest wiele rodzajów lakieru, które różnią się od siebie wpływem na zdrowie człowieka, oddziaływaniem na środowisko oraz składem chemicznym.

Niezwykle ważnym parametrem przy lakierowaniu podłóg jest ilość użytego rozpuszczalnika. Na rynku dostępne są lakiery rozpuszczalnikowe oraz wodorozcieńczalne. Na ich trwałość wpływa rodzaj użytej żywicy.

Olejowanie podłogi / parkietu – Warszawa

Woskowanie oraz olejowanie parkietu to naturalne techniki, umożliwiające zabezpieczenie podłogi na lata. Bywa, że lakierowanie nie jest możliwe, ponieważ nie można dobrać odpowiedniego lakieru do podłogi drewnianej, dlatego wówczas zaleca się skorzystanie z tej możliwości.

Na czym polega proces olejowania i woskowania i jak się odbywa?

Olejowanie zapewnia podłodze całkowitą ochronę drewnianej podłogi. Olej wnika w głąb drewna, dlatego woda nie wchłania się w szczeliny parkietu. Proces olejowania parkietu sprawia, że podłoga zyskuje naturalne piękno i staje się antystatyczna.

Do olejowania używa się olejów z żywicą lub bez.

Cały proces wymaga przestrzegania określonych reguł i jest skomplikowany pod względem technicznym.

Jednym ze sposobów, by sprawdzić, czy warstwa oleju jest wystarczająca, jest polanie podłogi wodą. Ponowne olejowanie niezbędne jest, gdy woda wsiąka. Jeśli pozostaje na parkiecie, proces został ukończony pomyślnie.

Podłogę można użytkować po upływie 24 godzin, lecz zalecamy zaczekać nawet kilka dni.

Parkiet można olejować na gorąco i zimno.

Czym jest woskowanie parkietów?

Woskowanie parkietów w firmie Cyklin-Perfekt z Warszawy odbywa się około dwie doby po zakończeniu olejowania.

Początkowo należy podgrzać wosk do odpowiedniej temperatury lub wymieszać z rozpuszczalnikiem.

Nakładanie wosku na podłogę wykonuje się przy użyciu różnych narzędzi, co zależy od konsystencji środka woskującego.

W końcowym etapie należy odpowiednio wypolerować podłogę. Powierzchnia nie może być śliska ani nie może się brudzić.

Swoje usługi świadczymy na terenie woj. mazowieckiego, a w szczególności w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług w ramach woskowania, lakierowania i olejowania parkietu.