Cyklinowanie podłogi z desek – Warszawa

Jeśli nie są Państwo pewni, czym jest cyklinowanie, poniższy artykuł wam to objaśni. Przybliżamy w nim metody swojej pracy punkt po punkcie!

Etap 1 – Szlifowanie parkietu Warszawa

Cyklinowanie jest to szlifowanie wierzchniej warstwy drewna[ PARKIETU]. My korzystamy z cykliniarki firmy DEVA. Urządzenie to pozwala na cyklinowanie bezpyłowe, czyli takie w wyniku którego nie opyla się całego pomieszczenia, ponieważ cały pył zbierany jest do specjalnego worka na pył.

Do cyklinowania parkietów wykorzystuje się różnej grubości papiery ścierne. Grubości papierów zaczynają się od 36, a na 120 kończąc w zależnośći od rodzajów parkietów. Do szlifowania brzegów używamy maszyny DEVA STRĄG I FESTOOL.

Etap 2 – Szpachlowanie świeżo zeszlifowanego parkietu

W następnej kolejności bardzo ważne jest szpachlowanie. Podczas cyklinowania tworzy się naturalny pył, który później wykorzystujemy w tym procesie. Uprzednio oczywiście należy go zmieszać z odpowiednią substancją wykorzystywaną do szpachlowania – przeważnie jest to Resiplast .

Uzyskawszy odpowiednią konsystencję zaciągamy wszystkie szczeliny na parkiecie, dokładnie wypełniając je{ szpachlą}.

Etap 3 – Polerowanie podłogi

Kolejno musimy pozostawić całą powierzchnię do wyschnięcia, po czym cyklinujemy papierem 120 i polerujemy maszyną z pochłaniaczem. Do tego celu wykorzystuje się zawsze maszynę wolnoobrotową, która dokładnie wszystko wygładzi papierami ściernymi 120 lub 150

Etap 4 – Nakładanie podkładu na wypolerowany parkiet

Bardzo ważne jest by cała powierzchnia była równa i pozbawiona wszelkich szpar. Po wykonaniu tych niezwykle istotnych zabiegów, należy dokładnie odkurzyć całą drewnianą powierzchnię, by móc wykonać rekonesans.

Kiedy wszystko jest jak należy, nakłada się podkład za pomocą specjalnego wałka, a kiedy ten wyschnie poleruje się ponownie całą powierzchnię.

Etap 5 – Lakierowanie podłogi

Następnie należy przetrzeć podłogę wilgotną szmatką i nanieść warstwę lakieru. My wykorzystujemy lakiery firmy DEVA I HARTZLACK.

Na zlecenie naszych klientów podejmiemy każdą prace związana z renowacja parkietów ,cyklinowaniem. Wykonując wszystko z chirurgiczną precyzją, sprostamy każdemu wyzwaniu. Z naszych usług skorzystało już bardzo wiele inwestorów.